pátek 22. listopadu 2019 Cecílie

Zdraví

Padesátý babybox bude už v dubnu v Budějcích

čtvrtek, 29. března 2012, 19:44Zdraví

Padesátý babybox bude už v dubnu v Budějcích

Ve 49 babyboxech, které dosud existují v České republice, odložily matky do půlky března již 69 dětí. Jak agentuře Mediafax ve čtvrtek řekl jejich zakladatel Ludvík Hess, v pořadí padesátá schránka pro odložené děti bude v Českých Budějovicích.

Změna času lidskou psychiku neovlivňuje

pondělí, 26. března 2012, 07:33Zdraví

Změna času lidskou psychiku neovlivňuje

Přechod na letní čas, tedy posun hodinových ručiček o šedesát minut dopředu, nemá podle lékařů žádný vliv na zdravotní stav lidí a ani nijak negativně nepůsobí na jejich psychiku.

Budějovice mají jedno z nejlepších kardiocenter v zemi

Kardiocentrum českobudějovické nemocnice se z hlediska přístrojové vybavenosti a kvality poskytované medicínské péče řadí mezi tři nejlépe hodnocená specializovaná lékařská pracoviště svého druhu v zemi. Současně je tuzemskou jedničkou v...

Budějčtí neurochirurgové mají republikový primát

Neurochirurgické oddělení českobudějovické nemocnice patří mezi přední pracoviště v zemi, která intenzivně rozvíjí program operativní prevence cévní ischemie, tedy takzvaných cévních mozkových příhod neboli mozkové mrtvice.

V roce 2011 onemocnělo kvůli své práci 148 Jihočechů

Celkem 148 Jihočechů onemocnělo v loňském roce v souvislosti s výkonem svého zaměstnání. Vyplývá to z nejčerstvějších údajů Oddělení pracovního lékařství Nemocnice České Budějovice, které je regionálním střediskem hlášení nemocí z povolání a...

Operace zadního segmentu oka jsou velmi žádané

Lékaři Očního oddělení Nemocnice České Budějovice zaznamenali vloni meziročně zhruba čtyřnásobný zájem o operace na zadním segmentu oka. Tyto náročné zákroky provádí českobudějovičtí oftalmochirurgové jako jediní v celém regionu.

Traumatologové očekávají na Silvestra vyšší počet úrazů

Lékaři českobudějovického traumacentra, které je jediným vysoce specializovaným pracovištěm svého druhu v jihočeském regionu, určeným pro léčbu polytraumat a těžkých úrazů, očekávají na Silvestra tradičně vyšší počet případů.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.