Počasí dnes23 °C, zítra25 °C

Fight Club vyhrál Mistrovství České republiky v karate

15 zlatých, 4 stříbrné a 19 bronzových vybojovali karatisté Fight Clubu v první prosincový víkend v Karlových Varech. Nejúspěšnějším závodníkem celého mistrovství se stala studentka Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity Klára Muzikářová, která s přehledem vyhrála kategorii žen i kategorii juniorek do 21 let.

Atraktivním výkonem si vybojoval titul v mužské kategorii jeden z trenérů klubu Tim Ha, který je zároveň i profesionálním zápasníkem organizace Karate Combat a MMA.

Trenérka kata Monika Vojtová, vítězka soutěže DÍKY TRENÉRE 2022 si pochvaluje: „Je skvělé, že se letos podařilo několika závodníkům uspět ve dvou odlišných disciplínách, a to jak v kata (sestavy), tak i v kumite (sportovní boj). Mezi tyto univerzály se řadí Daniel Vejvoda, který získal  zlato v kata a bronz v kumite,  Beatris Beníšková se stala mistryní ČR v kumite a přidala bronz v kata a dva bronzy získala i talentovaná Zuzana Němcová,“ říká.

Všichni závodníci, kteří se na mistrovství nominovali z národních pohárů, krajského přeboru a kvalifikačního turnaje podali skvělý výkon. Třešničkou na dortu je vítězství Fight clubu v celkovém bodování a to téměř magickým číslem 1 234 bodů.

Poprvé Fight club vyhrál Mistrovství ČR v karate v roce 2012 a od té doby se to podařilo ještě sedmkrát.

Tento rok se karatistům z Fight clubu mimořádně dařilo i na mezinárodní scéně. Nejvíce si Fight club váží dvou medailí z Mistrovství Evropy juniorů a kadetů na Kypru, kde zazářila Amálka Haková a Marie Príglová a pěti cenných kovů ze Světové ligy mládeže, na které bodovali sourozenci Ema (bronz) a Jáchym (stříbro) Tinavští, dvakrát byla stříbrná Lucie Bukovská a zlato si do Českých Budějovic odvezla Amálie Haková.

Jáchymovi Tinavskému se navíc daří skloubit náročné studium na ČVÚT a dokázal letos jako jediný český reprezentant vybojovat medaili na Akademickém mistrovství Evropy v Záhřebu, říká předseda klubu Petr Beníšek, který je zároveň hlavním trenérem státní reprezentace.

3. kumite junioři +76 kg Martin Duchoň

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Tisková zpráva

Štítky karate, sport, české budějovice

Fight Club vyhrál Mistrovství České republiky v karate  |  Ostatní sporty  |  Sport  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech