Vyhledávání

Nalezené články: "secese"

DRBNA HISTORIČKA: S vyřešením rafinované loupeže pomáhali strážníkům hypnotizér i jasnovidka

V dalším dílu Drbny historičky se Jan Schinko podíval na historii českobudějovického paláce pro německý peněžní ústav Spar und Worschussverein Biene, kterému zdejší obyvatelé neřekli jinak než Včela. Přečtěte si, jak palác tuto do dnešních dní...

DRBNA HISTORIČKA: Průmyslová škola v Resslově ulici patří mezi významné stavby české secese

V dalším dílu Drbny historičky se Jan Schinko věnuje průmyslové škole v Resslově ulici. Ta patří mezi významné secesní stavby a objevuje se i v několika publikacích o české architektuře. Projektoval ji Josef Pfeffermann a její průčelí navrhl Antonín...

DRBNA HISTORIČKA: Z budějckého nádraží mířily vlaky do Itálie či Švýcarska

V dalším dílu Drbny historičky se Jan Schinko zaměřil na budou vlakového nádraží, kde před nedávnem skončila rekonstrukce. Projekt na nádraží v minulosti vypracoval Gustav Kulhavý, který se podílel ve stejném čase na projektu nádraží v Plzni.

DRBNA HISTORIČKA: Na Lannovce tekl potok. V minulosti ulice sloužila jako výpadovka

V dnešním dílu Drbny historičky se Jan Schinko podíval na Lannovu řídu. Ta získala svůj název v roce 1875 a přečkal několik režimů vyjma období mezi roky 1945 až 1990. V minulosti ulice sloužila i jako výpadovka.

DRBNA HISTORIČKA: Před divadlem vedly tramvajové koleje

V dalším dílu Drbny historičky se Jan Schinko podíval snímek z roku 1949. Na něm je mimo jiné budova divadla, před kterým kdysi vedly tramvajové koleje. Historie divadla je ale mnohem starší.

DRBNA HISTORIČKA: Chodníky radnice nechala položit, když měl přijet císař Franz Josef I.

I tento týden připravil Jan Schinko nový díl Drbny historičky. Věnoval se pohledu na českobudějovické náměstí z poloviny 19. století. Kdy se tam objevily chodníky? A kdo významný bydlel U Tří kohoutů?

DRBNA HISTORIČKA: Hotel U Tří kohoutů vyhořel. Dnes je součástí Zvonu

Poslední lednový díl Drbny historičky se Jan Schinko rozepsal o Hotelu U Tří kohoutů. Víte, podle čeho dostal svoje jméno? A proč se musel začít v roce 1902 stavět nový?

DRBNA HISTORIČKA: Jak vznikl název U Tří lvů? Souvisí s renesančním dvorcem na rohu Žižkovy

Další díl Drbny historičky věnoval Jan Schinko ulici U Tří Lvů. Víte, podle čeho byla ulice pojmenována? A jak vznikl termín Říhárna? I to se dozvíte v dalším povídání známého budějckého historika.

DRBNA HISTORIČKA: Secesní dům Reitlerů představuje rozmach Lannovky od času nového nádraží 1908

V dnešním dílu Drbny historičky se podíváme na Lannovu třídu. Konkrétně na tři domy, které najdeme nedaleko vlakového nádraží. V jednom z nich sídlil oblíbený obchod s elektronikou, v dalším zase Poštovní novinová služba, do které se v 80. letech...

DRBNA HISTORIČKA: Obchodní škola

I dnes připravil pro čtenáře Budějcké Drbny historik Jan Schinko další díl Drbny historičky. Ten se tentokrát věnuje obchodní škole, která byla na rohu ulic Resslova a Husova postavena v roce 1908. O několik let později se do ní nastěhovala Obchodní...

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.