úterý 12. listopadu 2019 Benedikt

Vyhledávání

Nalezené články: "Markgraf"

DRBNA HISTORIČKA: Markgraf byl nejstarší závod svého druhu ve městě

V dnešním díle Drbny historičky se Jan Schinko podíval na dům číslo 4 v Krajinské ulici. Oficiálně to byl Kožešinový dům, továrna čepic a sklad dámských klobouků, Antonín Markgraf. V průběhu let se ale mnohé změnilo.

MĚSTO PŘED STO: Stavělo se

Po 28. říjnu 1918 setrvávaly v nové Československé republice rakouské zákony. Aby to mělo právní rámec, vydal se první zákon, kterým se převzaly rakouské normy a pak postupně 18 nových zákonů. Ve stavebníci platily dlouho staré c. k. zákony. Zprvu...

MĚSTO PŘED STO: Dámy chodily pro pokrývky hlavy k modistce, pánové ke kloboučníkovi

Budějcká Drbna přináší třetí díl seriálu, který vznikl ve spolupráci s historikem Janem Schinkem u příležitosti stoletého výročí republiky. Jaké proměny se ve městě za sto let odehrály? Nyní se zaměříme módu.

DRBNA HISTORIČKA:  Krajinská před rokem 1925

Ke každému čtvrtku už neodmyslitelně patří Drbna historička. Jan Schinko se v dalším pokračování této oblíbené pravidelné rubriky zaměřil na budějckou Krajinskou ulici.

„Šulistovo zboží známo, jakostí se chválí samo.“ Firma Šulista patřila k moderním budějckým obchodům

Další díl Drbny historičky od Jana Schinka se věnuje firmě Šulista, která sídlila v ulici U Černé věže. Přestože dvakrát dům, kde firma sídlila, vyhořel, pořád patřili Šulistů k vyhlášenému obchodu.

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "Markgraf"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "Markgraf"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.