sobota 25. září 2021 Zlata

KVĚTEN 2021: Asteroid, rezignace nebo tajemný dům v centru. Co zajímavého vyšlo v květnu na Drbně?

I tento měsíc přinášíme přehled nejzajímavějších článků, které vyšly na Budějcké Drbně v květnu. Kromě tradičních rubrik se objevilo několik rozhovorů, krimi případů nebo také astronomická výhra v Eurojackpotu.

Rozhovory:

I tentokrát začneme zajímavými rozhovory. Jedním z nejlepších bylo povídání s budějckým motocyklistou Martinem Michkem, který před rokem doslova bojoval o život. Během závodu v Dalečíně zkolaboval. O svém životním příběhu se třiatřicetiletý Jihočech rozpovídal v dalším díle seriálu (Ne)obyčejní.

Redakce Budějcké Drbny se také věnovala novému majiteli fotbalového Dynama. Tím se stal právník a podnikatel Vladimír Koubek, který do struktury klubu vstoupil již potřetí. Během rozhovoru oznámil, jaké změny v klubu chystá, a kde má podle něj klub rezervy.

Témata:

Květen byl měsícem rezignací. Během několika dní totiž rezignoval ředitel Krajského úřadu Jihočeského kraje a ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu. O obou kauzách jsme informovali.

Zabývali jsme se také tématem Děkanských polí. Právě ta byla totiž velkým tématem na květnovém zastupitelstvu města. To se rozhodlo podat žalobu kvůli lukrativním pozemkům patřícím církvi. I přesto, že zastupitelé podání žaloby odhlasovali, podle některých je šance na úspěch malá.

V květnu se také mluvilo o rozšíření parku 4Dvory. Představena byla totiž studie, která je nezbytnou součástí k realizaci nové části parku. O studii, plánech a termínu realizace jsme si povídali s autory parku.

Zajímavostí byl také článek o vědcích z NASA, kteří během několikadenního cvičení simulovali dopad asteroidu na Zemi. Během práce zjistili, že fiktivní těleso by mělo dopadnout do okolí Českých Budějovic.

Neuvěřitelné štěstí měl na konci května Jihočech, který si vsadil tiket Eurojackpot. Díky náhodným číslům a doplňkové hře za 400 korun totiž vyhrál téměř šedesát milionů korun.

Krimi:

Ani v květnu nechybělo krimi. Kromě několika pátrání, která ne vždy skončila dobře, jsme informovali o ženách, které v pronajatém domě na okraji Budějc provozovaly privát. Nelegální činností si přišly na více než čtyři miliony korun.

Podívali jsme se i k zahraničním sousedům do Freistadtu. Tady totiž lékaři omylem amputovali pacientovi špatnou nohu. Kvůli lidskému selhání seniora čeká druhá amputace.

Pravidelné rubriky:

V pravidelné rubrice Tip na víkend jsme vyzkoušeli výlet kolem Horní Plané. Krásná příroda, výhled na Lipno a skvělé občerstvení. Tuhle trasu určitě vyzkoušejte.

A přehled zakončíme asi nejzajímavějším článkem měsíce. Martin Maršík a Milan Binder se v rámci svého seriálu podívali na dům v centru města, který je ve velmi špatném stavu. Bohužel ale někdo poničil zámek, který zajišťoval vstup a z domu se stalo útočiště pro osoby bez domova. Jak to v něm vypadá se můžete podívat ve fotogalerii v článku.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Koláž Budějcké Drbny

Štítky přehled, květen 2021, téma

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.