Počasí dnes22 °C, zítra20 °C
Pondělí 29. května 2023  |  Svátek má Maxim

V Krumlově se na jezu převrátil raft, jeden muž se pohřešoval. Sjíždění Vltavy je rizikové

, aktualizováno 6. července 2022, 13:00

Jihočeští policisté a hasiči v úterý upozornili na zvýšenou hladinu Vltavy v Českém Krumlově. Pokud tudy mají vodáci naplánovanou trasu, měli by být velmi opatrní. V úterý v podvečerních hodinách se na jezu převrátil raft, čtyři lidé vyplavali, jeden člověk se pohřešuje, informovala policie. Pátrání skončilo 8. července. Jihočeští záchranáři v úterý vyjížděli ke třem tonoucím vodákům. 

Hladina řeky se zvedla kvůli dešťům z uplynulých dnů. „V souvislosti se zvýšeným množstvím srážek došlo ke zvýšení průtoku vody ve Vltavě v Českém Krumlově, a tak je sjiždění řeky velmi rizikové,“ upozornila policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová

K opatrnosti nabádají také hasiči. Mluvčí Vendula Matějů odpoledne informovala, že zatím nedošlo k události, při které se někdo zranil. To se o několik hodin později změnilo. „V podvečerních hodinách se na jezu v Českém Krumlově převrátil raft. Čtyři osoby vyplavaly, po jednom muži pátrají záchranáři a policisté, zatím bezvýsledně,“ uvedla policie na svém twitterovém účtu. 

Výstrahu přidala také Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje. „Záchranáři během odpoledne vyjížděli třikrát k tonoucím vodákům. Nepřeceňujte své síly, voda je silný soupeř,“ uvedli záchranáři na svém twitterovém účtu. 

Pátrání skončilo 8. července, kdy potápěči našli tělo muže v centru Českého Krumlova.

V Jihočeském kraji je několik nebezpečných jezů, za ten nejrizikovější se považuje Pilař na Lužnici na Jindřichohradecku, kde zemřelo několik desítek lidí. V uplynulých dnech a týdnech ale na jihu Čech intenzivně pršelo, a tak jsou nyní nebezpečné i jindy klidné jezy. Vodáci by měli být opatrní nejen v Krumlově. 

Hodnocení článku je 82 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto

Štítky Český Krumlov, řeka, Vltava, výstraha, varování, voda, vodáci, Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje, Česko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.