Vyhledávání

Nalezené články: "Linecké předměstí"

DRBNA HISTORIČKA: Dnešní Průmyslová byla hlavní třídou ke starému nádraží

Jan Schinko se v dalším dílu Drbny historičky podíval na Průmyslovou ulici. Ta bývala hlavní třídou ke starému nádraží. Až v roce 1971 dostala svůj dnešní název. Sídlila zde firma Gama a štítkárna Logarex.

Máme na to, říká šéf kandidatury Budějovic na Evropské hlavní město kultury

Česká republika bude v roce 2028 hostit titul Evropské hlavní město kultury. Utkat se o něj chtějí také České Budějovice. O vítězi rozhodne mezinárodní porota příští rok. První akce můžete vidět v ulicích města už nyní. Jak probíhají přípravy, jaké...

DRBNA HISTORIČKA: Do hostince U Města Krumlova se chodilo na pivo Granát

Víte, kde stál hostinec U Města Krumlova? Právě o něm se dnes rozepsal Jan Schinko v dalším dílu Drbny historičky. Místo hostince dnes stojí panelák, samoobsluha a drogerie. Víte, jaké pivo se tady čepovalo? A kdo byl nejznámějším hostinským?

V Budějcích začíná akce Kul.turista. Představí jednotlivé části města

V Českých Budějovicích dnes startuje první velká akce spojená s kandidaturou na titul Evropské hlavní město kultury pro rok 2028. Při masopustním veselí na náměstí Přemysla Otakara II. začal projekt s názvem Kul.turista.

DRBNA HISTORIČKA: Historie domu číslo 20 v Kněžské ulici

Dnešní díl Drbny historičky bude o domu číslo 20 v Kněžské ulici. Sídlil v něm František Beránek, který ve městě provozoval výrobnu lihovin, později také výčep a hostinec. Kvůli jeho přírodním vínům se dostal do sporu s Jaroslavem Filištejnem, který...

DRBNA HISTORIČKA: Dům číslo 34

Čtvrtek, 12. srpna 2021, 16:00Historička

DRBNA HISTORIČKA: Dům číslo 34

Dnešním dílem Drbny historičky se vrátíme k domu číslo 34 na náměstí Přemysla Otakara II.. Kdo další v něm sídlil? Kolik rodin zde bydlelo? A jaké znamení dům v roce 1777 měl? I to se dozvíte v dnešním textu Jana Schinka.

DRBNA HISTORIČKA: Malý pivovar

V dnešním díle Drbny historičky se Jan Schinko podíval na historii Malého pivovaru. Nebo alespoň její část. Jak to vůbec bylo v 18. století ve městě s vařením piva? A proč se do sporů mezi radnicí a právovarečnými měšťany musela zapojit i Marie...

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka: Tužky s čtyřlístkem

Rok 1895 - v Budějovicích to vře. Rivalita mezi německými a českými občany roste. Měšťanský pivovar, dnešní Samson, je výrazně proněmecký a čeští právovárečníci jsou nespokojení a dumají: „Co si tak založit vlastní pivovar a pít naše české pivo?“...

DRBNA HISTORIČKA: České Budějovice byly historickým uzlem dopravy

Jedním z největších problémů, které České Budějovice jako město mají, je doprava. Nebylo tomu tak ale vždy. Dříve byly Budějce historickým uzlem dopravy. A právě dopravě se věnuje historik Jan Schinko v dalším dílu Drbny historičky.

DRBNA HISTORIČKA: Nejslavnější voják v Mariánských kasárnách

Dnešní díl Drbny historičky věnoval Jan Schinko Mariánským kasárnám. A také pravděpodobně nejslavnějšímu vojákovi, který v nich kdy byl. Víte o kom se právě toto říká?

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.