Vyhledávání

Nalezené články: "hostinský"

DRBNA HISTORIČKA: Před divadlem vedly tramvajové koleje

V dalším dílu Drbny historičky se Jan Schinko podíval snímek z roku 1949. Na něm je mimo jiné budova divadla, před kterým kdysi vedly tramvajové koleje. Historie divadla je ale mnohem starší.

DRBNA HISTORIČKA: Na náměstí měla tramvaj jezdit po všech čtyřech stranách

Další díl Drbny historičky věnoval Jan Schinko tramvajím a jejich historii v Českých Budějovicích. Snímek ze 20. let 20. století zachytil Pražskou právě od hostince U Zastávky směrem do města, když zrovna tramvaj s vlečným vozem přijela.

DRBNA HISTORIČKA: Národní dům Sokola II stál vedle biografu

Další díl Drbny historičky věnoval Jan Schinko Národnímu Domu Sokola II, který stál do roku 1978 na Lidické vedle biografu Kotva. Sokolové ze Sokola II si dům koupili, provozovali a považovali si ho.

DRBNA HISTORIČKA: Na Pražské měli zázemí vojáci. Nedaleko bylo také několik hostinců

Jan Schinko připravil další díl Drbny historičky. Tentokrát se rozepsal mimo jiné o areálu, který v minulosti složil vojákům. Na Pražské třídě byl ale také hostinec. Ten krátce vlastnil také Český akciový pivovar.

DRBNA HISTORIČKA: Ve 20. letech minulého století bylo v Budějcích přes 200 hostinců

V posledním letošním díle Drbny Historičky se historik Jan Schinko zaměřil mimo jiné na oslavy Silvestru v Českých Budějovicích. Kolik bylo místa v hostincích? A co rozváželo unavené z hotelu Belle Vue na Včelné?

DRBNA HISTORIČKA: U Srdíčka bylo první rychlé občerstvení v Budějcích. Prodávala se cmunda

Další díl Drbny historičky věnoval Jan Schinko restauraci U Srdíčka. Víte, kde se restaurace nacházela? V roce 1968 v ní bylo zřízeno okno rychlého občerstvení. Šlo o první podobný provoz ve městě. I přesto, že byl u "okna" velký nápis Bramborák,...

DRBNA HISTORIČKA: Dům odborů, Klub strojařů nebo Klub mladých. I tak se říkalo budějcké Besedě

Historik Jan Schinko se v dalším díle Drbny historičky rozepsal o budějcké Besedě. Jak se jí říkalo, proč ji měl nahradit nový Národní dům, a proč z jeho stavby nakonec sešlo? Dozvíte se také, kdo všechno v Besedě podnikal, a kdy byla uzavřena...

DRBNA HISTORIČKA: Do hostince U Města Krumlova se chodilo na pivo Granát

Víte, kde stál hostinec U Města Krumlova? Právě o něm se dnes rozepsal Jan Schinko v dalším dílu Drbny historičky. Místo hostince dnes stojí panelák, samoobsluha a drogerie. Víte, jaké pivo se tady čepovalo? A kdo byl nejznámějším hostinským?

DRBNA HISTORIČKA: Na rohu Pražské a Pekárenské byl hostinec U Města Tábora

Jan Schinko se v dalším dílu Drbny historičky věnuje Pekárenské a Pražské ulici. Na jejich rohu stál totiž dům, ve kterém sídlil hostinec U Města Tábora. Připomněl hostinské, kteří se zde měnili, ale i další provozovny, které v budově byly.

DRBNA HISTORIČKA: Hostinec U Vlášků

Jan Schinko se tento týden podíval na hostinec, který sídlil na rohu Rudolfovské a Lipenské ulice. Dříve se mu přezdívalo také U Českého Němce. Později ale dům koupil Jan Vlášek a začala se psát historie hostince U Vlášků.

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.