čtvrtek 14. listopadu 2019 Sáva

Doprava

Vlaky nahradily tatrovky, cestující nastupují o kus dál

V Českých Budějovicích se už naplno projevila výstavba a modernizace IV. železničního koridoru. Ani stará nástupiště na hlavním českobudějovickém nádraží nemohou zůstat stranou.

Kvůli změně času některé noční linky MHD nepojedou

Už v neděli dvě hodiny po půlnoci dojde ke změně času na letní, tudíž si všichni budeme muset posunout rafičku o hodinu dopředu. V té souvislosti by měli všichni ti, kteří se v tu dobu budou chtít po Budějcích někam dopravit linkami MHD, zpozornět.

Jeden náklaďák sjel ze silnice, druhý narazil do opelu

V Českých Budějovicích a jeho blízkém okolí se ve středu kolem oběda staly dvě dopravní nehody nákladních automobilů. Nejdříve na kruhovém objezdu na Okružní narazil DAF s návěsem do zastavujícího Opelu Zafira, po obědě skončilo Iveco v silničním...

Páteční srážka cyklisty se skútrem se neobešla bez zranění

Vážné zranění utrpěl v pátek odpoledne osmadvacetiletý cyklista při strážce se skútrem. Nehoda se stala v Byňově poblíž Nových Hradů na Budějcku.

Stavba nového chodníku ke Kauflandu začala

pátek, 16. března 2012, 13:53Doprava

Stavba nového chodníku ke Kauflandu začala

Požadavek na posouzení dopravní situace v ulici Na Sádkách v úseku od obchodního domu Kaufland k zastávce MHD na Husově třídě řešilo město na popud odboru dopravy a stavebního hospodářství koncem loňského roku.

Vážnou nehodu u Lišova asi způsobilo špatné předjíždění

Mezi Lišovem a Štěpánovicemi na Českobudějovicku se dnes sedmatřicet minut po poledni stala dopravní nehoda dvou osobních automobilů. Po střetu v jednom z vozů zůstala zaklíněna zraněná osoba, bez úhony nevyvázli ani další dva cestující. Na místě...

Jízdenky do MHD jsou na radnici žádané

pátek, 9. března 2012, 10:24Doprava

Jízdenky do MHD jsou na radnici žádané

Jízdenky a kupony do autobusů a trolejbusů budějcké městské hromadné dopravy si můžete koupit také na radnici. Ne, že by je cestujícím vydával například ve své kanceláři přímo primátor Juraj Thoma, ale cestující si pro ně mohou zajít do...

Pozor, zima ještě nekončí! Na jihu Čech se bouralo

Krajští hasiči zasahovali během čtvrtečního rána u tří dopravních nehod. Budějckou Drbnu o tom informovala mluvčí HZS Jihočeského kraje Vendula Matějů.

Autobus s českými lyžaři narazil do stáda krav

V sobotu večer krátce po 21. hodině došlo na mezinárodní silnici E55 před osadou Krasejovka k dopravní nehodě autobusu, který se střetl se stádem krav. Vinou střetu se zranili čtyři cestující, devět krav uhynulo.

Po Modrém mostě se bude jezdit nejdřív v červenci

Řízení o dodatečném povolení stavby, které by umožnilo znovuotevření Modrého mostu do zkušebního provozu, se opět komplikuje.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.