neděle 8. prosince 2019 Květoslava

Doprava

Jízdní řády osmnáctky zmátly cestující, ale jsou v pořádku

Na nedávné změny v budějcké městské hromadné dopravě si řada cestujících pořád ještě zvyká. Největší změnou bylo rozdělení bývalé autobusové linky číslo jedna hned na tři spoje. Nově tak trolejbusem jezdí jednička z Máje na nádraží, autobusová...

Velikonoční svátky začaly vážnou nehodou za Třeboní

Do českobudějovické nemocnice byli dnes ráno letecky transportováni tři muži, kteří utrpěli těžká zranění při dopravní nehodě, ke které došlo kolem půl osmé.

Řidič babetty ráno srazil na Pražské třídě chodkyni

Dnes třináct minut po šesté hodině ranní na Pražské třídě srazil motocyklista chodkyni, která byla se zraněními horní části těla převezena do nemocnice.

Úderem pondělní půlnoci se uzavře viadukt na Rudolfovské

Modernizace IV. železničního koridoru uzavře frekventovaný viadukt na Rudolfovské třídě. Stane se tak přesně o půlnoci z prvního na druhého dubna.

Nový úsek Zanádražní komunikace se otevře už na konci března

Další úsek Zanádražní komunikace v Českých Budějovicích bude do provozu uveden už 31. března. Stavba přeložky silnic II/156 a II/157 začala v březnu 2011 demolicí starých skladů a přístřešků v průmyslových areálech.

Rekonstrukce plynovodu uzavře komunikace v Rožnově

Kvůli opravě plynovodu budou uzavřeny silnice v městské části Rožnov v Českých Budějovicích. To ve středu řekla mluvčí českobudějovické radnice Jitka Welzlová.

Vloni na jihočeských silnicích zahynuli dva motorkáři

Letošní jaro se nám rozjelo již na plné obrátky. S jeho příchodem se na silnicích všech typů objevují ve velké míře i motocyklisté. Provoz na komunikacích je však ještě nebezpečný kvůli nečistotám po zimě.

Vlaky nahradily tatrovky, cestující nastupují o kus dál

V Českých Budějovicích se už naplno projevila výstavba a modernizace IV. železničního koridoru. Ani stará nástupiště na hlavním českobudějovickém nádraží nemohou zůstat stranou.

Kvůli změně času některé noční linky MHD nepojedou

Už v neděli dvě hodiny po půlnoci dojde ke změně času na letní, tudíž si všichni budeme muset posunout rafičku o hodinu dopředu. V té souvislosti by měli všichni ti, kteří se v tu dobu budou chtít po Budějcích někam dopravit linkami MHD, zpozornět.

Jeden náklaďák sjel ze silnice, druhý narazil do opelu

V Českých Budějovicích a jeho blízkém okolí se ve středu kolem oběda staly dvě dopravní nehody nákladních automobilů. Nejdříve na kruhovém objezdu na Okružní narazil DAF s návěsem do zastavujícího Opelu Zafira, po obědě skončilo Iveco v silničním...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.