Vyhledávání

Nalezené články: "Franz Anton"

DRBNA HISTORIČKA: Výstavba českobudějovické koněspřežky začala před 200 lety

Ani tento týden nebude chybět další díl naší rubriky Drbna historička. Historik Jan Schinko se v něm tentokrát podívá na první českou železnici, která vedla z Českých Budějovic do Lince. Dráha, jejíž stavba začala již před 200 lety, byla dlouhá 128...

DRBNA HISTORIČKA: Průmyslová škola v Resslově ulici patří mezi významné stavby české secese

V dalším dílu Drbny historičky se Jan Schinko věnuje průmyslové škole v Resslově ulici. Ta patří mezi významné secesní stavby a objevuje se i v několika publikacích o české architektuře. Projektoval ji Josef Pfeffermann a její průčelí navrhl Antonín...

DRBNA HISTORIČKA: Koňka v 50. letech 19. století nestačila čelit parním lokomotivám

Čtvrteční díl Drbny historičky je tady. Jan Schinko se tentokrát podíval na koněspřežku a jízdu parní lokomotivou. Víte, jak dlouho trvala? A kolik lidí ji sledovalo?

DRBNA HISTORIČKA: V Kněžské sídlila První realitní a zprostředkovací kancelář. Vlastnil ji Václav Kahuda

Dnešní díl Drbny historičky věnoval Jan Schinko znovu Kněžské ulici. Tentokrát se ale rozepsal o domu s nápisem Václav Kahuda. Víte, k čemu dům sloužil? A kdo v něm bydlel? Dnes v něm najdeme restauraci Life is Dream.

DRBNA HISTORIČKA: Malý pivovar byl více znám jako vinárna U Amonů

V dnešním povídání se jan Schinko ještě vrátil k Malému pivovaru, kterému se věnoval minulý týden. Dříve se mu říkalo vinárna U Amonů. Jaké byly ve vinárnách vztahy mezi Čechy a Němci? I tomu se věnoval v dalším povídání.

DRBNA HISTORIČKA: České Budějovice byly historickým uzlem dopravy

Jedním z největších problémů, které České Budějovice jako město mají, je doprava. Nebylo tomu tak ale vždy. Dříve byly Budějce historickým uzlem dopravy. A právě dopravě se věnuje historik Jan Schinko v dalším dílu Drbny historičky.

Vizualizace nové Slavie je hotová. Budova se rozšíří směrem k muzeu i řece

Nová podoba kulturního domu Slavie, který by měl v následujících letech projít kompletní přestavbou, je na světě. Postarali se o ni francouzští architekti z ateliéru Chaix & Morel et Associés, rakouského studia Christian Anton Pichler a rakouský...

DRBNA HISTORIČKA: Jan Neruda nazval Budějce Florencií mezi českými městy

Původní náměstí nemělo konkrétní jméno. Říkalo se mu prostě Hlavní náměstí. První název přišel až v roce 1915, když ho německá radnice pojmenovala Kaiser Franz Josef – Platz. Na fotografii je vidět jihozápadní kout náměstí. Víte, proč jsou v této...

DRBNA HISTORIČKA: Naše koňka byla na evropském kontinentě druhá, ale první velká

Historik Jan Schinko se v dnešním díle Drbny historičky podíval na Muzeum koněspřežní železnice. Co mu předcházelo a jak to bylo s koňkou?

Otáčivé hlediště se od desátého července promění v hudební skvost. Točnu ovládne opera i balet

Blok hudebních inscenací zahájí světoznámá opera Rusalka Antonína Dvořáka. Úchvatnou lyrickou píseň o nesplnitelné touze si publikum může poslechnout od úterý do neděle 15. července.

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.